Сенсорна інтеграція
у м. Суми

Сенсорна інтеграція ― це процес, під час якого людина сприймає інформацію через зір, слух, нюх, смак, дотик тощо та опрацьовує її. Саме завдяки сенсорній інтеграції люди можуть правильно реагувати на різні ситуації. Наприклад, закривати вуха під час дуже гучного звуку чи різко прибирати руку від чогось гарячого.

Сенсорна інтеграція

*Натискаючи "Записатися на консультацію ", ви погоджуєтеся з Політикою обробки персональних даних
На ранніх етапах розвитку дитини можуть виникати порушення нервової системи (гіпер- або гіпочутливості, проблеми з координацією рухів та дисбаланс у відчутті частин тіла тощо).
Такі порушення впливають на сприйняття інформації, яка надходить ззовні через зір, слух, нюх, смак та дотик. Якщо в дитини є дисбаланс або чутливість до певних сенсорних стимулів, це заважатиме їй навчатися та розвиватись, спричиняючи постійний стрес та тривожність. Тому необхідно збалансувати сенсорні переживання дитини та відчуття власного тіла, щоби вона могла спокійно вчитись і розвиватися без негативних і болісних відчуттів. Формування сенсорної інтеграції починається вже під час внутрішньоутробного періоду розвитку дитини. Однак найбільш інтенсивно вона формується в перші 3 роки життя і триває до 7 років.
Заняття із сенсорної інтеграції рекомендуються для дітей від 1 до 3 років. Тривалість процедури до 1 години. Отримати консультацію фахівця та записатися на заняття із сенсорної інтеграції Ви можете залишивши номер телефону нижче:
Порушення обробки сенсорної інформації
Це нейробіологічний розлад, який діагностується в дітей та дорослих, яких не лікували в дитинстві. Діти з цим розладом невірно тлумачать звичайну сенсорну інформацію (звуки, смаки, запахи, дотики). Одні відчувають надлишок різноманітних відчуттів, що може їх лякати. Наприклад, звичайна за гучністю розмова буде здаватися їм криком. Інші навпаки шукають інтенсивних сенсорних переживань. Це призводить до різних поведінкових і функціональних проблем. Найпершим способом визначити у дитини дисбаланс сенсорної інтеграції ― це спостереження за поведінкою. Наприклад, якщо дитина задивляється на яскраве світло — значить у неї може бути гіпочутливість до світла. Коли вона дивиться на світло, то так себе стимулює. Якщо навпаки прикриває очі при звичайному освітлені — це не тому що вона встидається, а тому що їй боляче, й це гіперчутливість. Так само зі звуками, тканинами, текстурою їжі, запахами. Якщо дитина кричить, коли ви одягаєте на неї бавовняний светр — це не означає, що вона не вихована. Це може означати, що вона має чутливість у певній частині тіла до бавовни. І з цією сенсорною чутливістю треба працювати. Так само важливо зауважити, що ігнорувати ці моменти не можна, бо з віком вони будуть тільки поглиблюватись і можуть значно ускладнювати життя людини.
Як проходять заняття з сенсорної інтеграції
Заняття проходять у спеціально обладнаній сенсорній кімнаті. Метою терапії є не навчання навичкам, а вибір і зміна видів діяльності за реакції дитини на ті чи інші відчуття. Під час терапії дитина відчуває різні звукові, зорові, тактильні, вестибулярні (положення тіла в просторі) і пропріоцептивних (м'язові відчуття) сенсорні стимули. Наприклад, фахівець пропонує дитині робити різні вправи в затемненій кімнаті або відчувати на дотик різні за фактурою поверхні.
Заняття будуються у такий спосіб, щоб стимулювати все більш складні адаптивні реакції на різні сенсорні відчуття. До засобів, які можуть використовуватися при сенсорній інтеграції входять різноманітні іграшки, гойдалки, гамаки, м'ячі, танці та музична гімнастика, тактильні стимулятори й навіть міцні обійми.

Отримайте знижку на консультацію!
У нашому центрі ведуть прийом досвідчені та професійні фахівці, які із задоволенням нададуть кваліфіковану консультацію з питань запуску мови, корекції поведінки, сенсорної інтеграції, масажу, корекції звуковимови та корекції заїкання. Для того, щоб записатися на консультацію, Ви можете залишити ваш номер телефону, використовуючи форму зворонього зв'язку.

*Натискаючи "Відправити заявку", ви погоджуєтеся з Політикою обробки персональних даних
Made on
Tilda